17

Piknik w Turawie

10 lipca na zaproszenie Urzędu Gminy Turawa gościliśmy na pikniku rodzinnym nad Jeziorem Średnim. Zobaczcie ile atrakcji przygotowaliśmy dla odwiedzających. Zabraliśmy ze sobą różne atrybuty – bębny, skóry bawole, łuki, łapacze snów.  

Goście mogli wziąć udział w tradycyjnych grach i zabawach Indian Północnej Ameryki, takich jak rzut na bawole rogi, wyścig na indiańskich nartach, wyścigi w workach, przeciąganie liny, puzzle indiańskie, połowy rybek, rzut do celu kukurydzą, wyścigi jaszczurek, czy gra w Bizonie Jądra.

Opowiadaliśmy o życiu i kulturze Indian, malowaliśmy bladym twarzom buzie, strzelaliśmy z łuku, puszczaliśmy bańki i robiliśmy zwierzątka z baloników. Zorganizowaliśmy pokaz czerpania papieru i warsztaty krosna – można było własnoręcznie wykonać bransoletę.

Razem z nami przyjechali Indianie i Kowboje na szczudłach. Ogromne postaci rodem z Dzikiego Zachodu zadziwiały i bawiły. Dzieci brały udział w szczudlarskiej skakance, mogły zobaczyć polowanie Indian, pogonie Kowbojskie, miłość do bladej twarzy…

Można było pojeździć na mechanicznym byku lub pozjeżdżać na dmuchanej zjeżdżalni.

Dziękujemy Turawa!

Relacja z pikniku: http://turawa.pl/3002/lato-zagoscilo-w-turawie.html

Fotorelacja z weekendu: http://www.tvs.pl/tv/weekend-z-tvs-8-10-lipca-2016-turawa

Więcej zdjęć można zobaczyć na naszej stronie na FB: https://web.facebook.com/WioskaIndianska/?fref=ts