Wycieczka szkolna/przedszkolna

Dla większych grup przygotowaliśmy program, który pozwoli zaangażować większą liczbę dzieci (jesteśmy przygotowani na wizytę grup od kilkunasto- do ponad 100-osobowych).

Po uroczystym indiańskim powitaniu Wycieczki, następuje opowieść Wodza, dotycząca historii, kultury i zwyczajów Indian, której dzieci zawsze słuchają z zapartym tchemJ.

Kolejny etap zabawy to blok gier i konkursów zespołowych, prowadzonych przez animatorów. Uczestnicy dzielą się na dwa rywalizujące ze sobą plemiona. Zaplanowanych jest ok. pięciu „stacji” – każda z inną grą; dzieci kolejno „zaliczają” wszystkie stacje, a na końcu zostają wyłonieni zwycięzcy.

Niektóre z propozycji:

  • wyścig na indiańskich nartach – po trzech zawodników z każdego plemienia otrzymuje parę nart. Na każdej z nart są trzy wiązania – każda trzyosobowa drużyna musi tak skoordynować swoje ruchy, aby jak najszybciej dotrzeć do mety,
  • rzut na bawole rogi – wrzucanie wiklinowych obręczy na rogi,
  • Równoważnia Szoszonów – jeden z zawodników usiłuje strącić drugiego za pomocą długiej tyczki z belki, na której obaj stoją-wygrywa ten, któremu uda się dłużej utrzymać na belce,
  • przeciąganie liny,
  • nauka i konkurs strzelania z łuku.

Opcjonalnie (za dodatkową opłatą) możemy również zaproponować warsztaty – z wyplatania biżuterii na krosnach, wykonywanie tarcz indiańskich lub o tematyce ekologicznej – z czerpania papieru. Planujemy także naukę języka gestów.

W znajdujących się na terenie wioski namiotach dzieci mogą obejrzeć oryginalne przedmioty używane kiedyś przez Indian – tarcze wojowników, torby ze skór z aplikacjami z korali, pióropusze, bębny, mokasyny, narzędzia do garbowania skór, stroje indiańskie. Można też skorzystać z przebieralni i sfotografować się w indiańskim stroju. W sklepiku z drobiazgami dzieci mogą zakupić pamiątki z zabawy. Postaramy się przywieźć również makietę wioski indiańskiej.

Niezmiennym powodzeniem cieszy się zawsze malowanie „Bladych Twarzy” w motywy indiańskie.